Kompozyty drewniano-polimerowe (WPC) to mieszanka mączki drzewnej, polimeru wiążącego (polichlorku winylu) i specjalistycznych dodatków, które chronią gotowe produkty przed działaniem czynników zewnętrznych. Produkty z WPC są odporne na działanie grzybów, pleśni, nie wymagają impregnacji czy systematycznej pielęgnacji. Zachowują swoje właściwości i estetyczny wygląd, którym cieszą Twoje oczy przez co najmniej 20 lat.

Deski kompozytowe to produkt, który stosunkowo niedawno pojawił się na Białorusi, a mimo to zdążył się wyróżnić i ugruntować swoją pozycję na rynku. Jako materiał, WPC zasługuje na uwagę i zaufanie. Jest szeroko stosowany, m.in. jako:

 

Materiał budowlany – idealny na place zabaw i do parków rozrywki

Renowacja elewacji

 

Do ogrodzeń i podłóg tarasowych

 

images
Potrzebujesz pomocy lub chcesz zamówić produkt?

Zamów bezpłatną konsultację, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Otrzymaj konsultację

Dlaczego kompozyty?

Odpowiedź jest prosta: istniejące materiały naturalne i syntetyczne nie są w stanie sprostać wymaganiom czasu i zaspokoić współczesnych potrzeb. Projektanci, architekci i naukowcy oferują zatem rozwiązania bazujące na innowacyjnym podejściu. W związku z tym na świecie pojawia się coraz więcej nowych kompozytów, a narzędzia i sprzęt są stale ulepszane. Dzięki temu oferta stale poszerza się o  doskonałe materiały, służące do konkretnych zadań.

Na tle wspomnianych materiałów kompozytowych, wyróżnia się kompozyt drewniano-polimerowy (WPC). Choć nie jest to produkt tak elastyczny, jak glina, ma on naprawdę wiele zastosowań, umożliwiających jego wykorzystanie w wielu różnych branżach. Opiera się on na polimerach, których wynalezienie ostatecznie zajęło kilka dziesięcioleci – ale było warto!

Dzisiaj producenci różnych gałęzi przemysłu wyciskają z mieszanki pokruszonego drewna i plastiku dowolną formę. To zasługa nowoczesnego sprzętu do wytłaczania, która pozwala osiągnąć wydajność typową dla tradycyjnego przemysłu tworzyw sztucznych. Ponadto możliwe jest dostosowanie stosunku składników: im więcej kompozycji kompozytu dowolnego materiału, tym więcej właściwości tego materiału uzyskuje.

Materiał ten jest bardziej odporny na czynniki zewnętrzne, jak chociażby niskie temperatury, a także bardziej trwały w porównaniu z drewnem i płytami drewnopochodnymi. Jest to bardzo istotne w przypadku większości krajów wchodzących w skład Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), gdzie panuje surowy klimat. Produkty zewnętrzne (balustrady, podłogi, itp.) stworzone z wykorzystaniem WPC to gwarancja satysfakcji i jakości. Dodatkowo, dzięki minimalnym kosztom transportu i pełnemu wykorzystaniu mocy, ceny produktów z WPC nie przekraczają znacząco cen alternatywnych produktów. Ze względu na wymienione zalety, kompozyty drewniano-polimerowe cieszą się rosnącym zapotrzebowaniem i sympatią klientów. Wykorzystanie materiału w produkcji chociażby mebli zewnętrznych, umożliwi firmom wytwarzanie produktów wyższej jakości przy jednoczesnym zachowaniu umiarkowanej ceny zakupu. Ponadto, ze względu na zdolność polimerów drewnianych do przyjmowania jakiejkolwiek formy, producenci mogą sobie pozwolić na większą kreatywność podczas projektowania i mają możliwość szerszego wykorzystania elementów projektu.

Masz pytania?

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w ciągu 5 minut